pátek 10. února 2012

Čísla 2: Chaos - Rachel Wardová

 
Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku, kam zapisuje informace o lidech, s nimiž se setká, a jejich čísla. Na stránkách se neustále opakuje číslo 112027. Je jasné, že ten den se stane v Londýně katastrofa velkého rozsahu, při níž zemřou tisíce lidí.

Osudné datum se neodvratně blíží a Adam se trápí čím dál víc. Neví, co má dělat. Neví, jak varovat lidi, aby Londýn opustili a zachránili si životy. Neodvažuje se o tom nikomu říct, bojí se, že by mu nikdo nevěřil.
Ale není sám, kdo o katastrofě ví nebo ji alespoň tuší. Jeho spolužačku Sáru pronásleduje několik měsíců děsivý sen. Vidí Londýn v plamenech, bortící se budovy, mrtvé a zraněné v sutinách. Sára utíká z domova a Adam ji hledá, až ji konečně objeví v jednom squatu. Společně přemýšlejí, jak katastrofě zabránit a jestli je to vůbec možné. Podaří se jim najít způsob, jak lidi varovat? Pokusí se o to? A bude jejich úsilí vůbec k něčemu?


 Autor: Rachel Wardová
 Přibližná cena : 299Kč
 Počet stran : 368
 Nakladatelství : Egmont
 Vydáno: 2011/11
 Další podrobnosti naleznete zde

Třetí díl této série by měl vyjít někdy na jaře tohoto roku, ale není pevně stanoveno kdy přesně.

2 komentáře:

  1. :-)
    Jinak jak se ti zrovna líbí poslední píseň? a viděla jsi film?

    OdpovědětVymazat
  2. Kniha se mi moc líbí a docela jsem si ji i oblíbila :). Chystám se na ni udělat recenzi... Film jsem viděla a právě díky němu jsem se dostala ke knize, za což jsem moc ráda :D.

    OdpovědětVymazat