pondělí 13. února 2012

Filmová podoba týdne *1

Toto meme pořádá Niklaus.
V tomto meme půjde o to představit čtenářům i filmové a seriálové podoby knih. 

 
Název filmu: Emma
Rok:  1996
Režisér filmu: Douglas McGrath

Hrají: Gwyneth Paltrow (Emma Woodhouse), James Cosmo (Mr. Weston), Greta Scacchi (Mrs. Weston), Alan Cumming (Rev. Elton), Denys Hawthorne (Mr. Woodhouse), Sophie Thompson (Miss Bates), Jeremy Northam (Mr. Knightley), Toni Collette

Podle knihy: Emma od Jane Austen

Děj filmu : Komedie o namlouvání a všech komických situacích, které při něm mohou nastat. Půvabná, chytrá a náramně se sebou spokojená Emma bydlí s ovdovělým otcem. Její milovaná vychovatelka a důvěrnice se provdá za souseda a Emma přemýšlí, jak se teď zabavit. Nebylo by to úžasné dirigovat životy druhým a být dohazovačkou? Nejdříve vezme pod svá křídla Harriet, která by ráda ulovila manžela. Pak přijde na řadu Frank a v plánu jsou další - nikdo si před Emmou není jistý. Velký propletenec vztahů a lidí se pomalu rozjíždí. 

Můj názor: Sice v tomto případě nejde o nadpřirozeno nebo něco podobného:D, ale i přesto mám toto filmové zpracování knihy i samotnou knihu od známé anglické spisovatelky Jane Austen moc ráda. Film jsem viděla až po přečtení knihy (za což jsem docela ráda:)), která na mé začátky byla dost dlouhá:). Rozhodně to je velice dobré zpracování Emmy a i usměvavé. Někdy i docela vtipné. Rozhodně dobře vystihuje atmosféru románů Jane Austenové.

Tento film získal také mnohá ocenění jako například: Oscar 1996 - hudba (muzikál/komedie); nominace: kostýmy, London Critics Circle Film Awards - herec (E. McGregor), Satellite Awards - herečka v komedii/muzikálu (G. Paltrow).

Trailer k filmu :

 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat