pátek 10. února 2012

Čísla : Na útěku - Rachel Wardová

 
Kniha Čísla - Na útěku je 1. dílem románové trilogie Čísla od autorky Rachel Ward vás vtáhne do děje hned při čtení prvních řádků.  

Román Čísla získal několik ocenění a byl nominován na Waterstones dětskou cenu a longlisted na Carnegie Medal.

Jem už od malička vidí v očích lidí čísla. Co ta čísla vlastně znamenají, pochopí v den matčiny smrti – jsou to data, dny, kdy lidé, kterým se dívá do očí, zemřou.
Život je pro Jem těžký, dokud nepotká kluka, kterému říkají Pavouk.
Svět je náhle mnohem krásnější.

Ale cestou do Londýna Jem pozná, že se blíží veliké neštěstí, které navždy otřese jejich životy…
Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí.
Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy. 

 Autor: Rachel Wardová
 Přibližná cena : 299Kč
 Počet stran : 320
 Nakladatelství : Egmont
 Vydáno: 2011/08
 Další podrobnosti naleznete zde

Kniha vypadá docela zajímavě. Je to zase něco jiného. Co myslíte? ... V listopadu roku 2011 vyšel již druhý díl na který se můžete kouknout zde.

1 komentář:

  1. Tuhle knížku jsem si chtěla koupit, ale vadí mi u ní, že je napsaná hrozně hovorově a místy i sprostě...

    OdpovědětVymazat